Bilindiği üzere Ipone ilk çıktığında telefon dünyasında büyük bir yer almış, buna karşılık Apple firması kendi teknolojisinde tek liderdi. Bu yüzden Ipone 1 serisi devam edip en son Ipone 4 çıkmıştı.

O süreç içinde rakipleri de boş durmamış yeni model ve özellik arayışlarında çalışmalar başlatmıştır. Bu rakipler arasında en hırslısı bilindiği üzere HTC firması olmuştur. HTC son çıkardığı  "HTC Windows Phone 7″ telefon markasıyla Ipone'nin 4 sürümünün satışlarını hayli düşürmüş hatta Almanya gibi teknoloji ülkesinde Ipone 4 önceki versionlarında hiç görmediği kadar büyük bir düşüş yaşamıştır. Almanya'dan alınan son bilgiler dahilinde Ipone 4 serisinin 350 Euro'ya kadar düştüğü belirtilmektedir. Bu rakam çok çarpıcıdır. Çünkü daha önce hiçbir ipone serisi bu kadar düşüş yaşamamıştır. Hatta eski serileri bile şuan o ücretin üstünde bulunmaktadır.

HTC Windows Phone 7 telefonun şık ve kaliteli görünümü hayli ilgi çekicidir.

HTC Windows Phone 7 Özellikleri
- 3.7 inç genişliğinde, WVGA çözünürlüğünde Super LCD dokunmatik,

- 1GHz hızında Qualcomm QSD 8250 işlemci,

- 8 Megapiksel çözünürlüğünde Xenon Flaş'lı kamera,

- 512 Megabayt kapasitesinde ROM bellek,

- 576 Megabayt kapasitesinde RAM bellek,

- 3G ile hızlı mobil internet,

- Wi-Fi ile birlikte kablosuz ağlara erişim,

- Bluetooth v3.0 ile hızlı veri aktarımı,

- GPS bağlantıları ile konum veri bilgileri,

- SRS ve Dolby Mobile destekli Audio DSP ses teknolojisi,

- LI-PO 1300 mAh batarya

- MicroSD ile 32 Gigabayt'a kadar kapasite arttırma,

 Ipone 4 Özellikleri

Sadece cam ve çelik materyalleri kullanılan cihaz oldukça sağlam olarak tasarlanmış ve oldukça ince bir kasaya sahip. Cihazda ayrıca Apple A4 işlemcisi kullanılırken, yenilenmiş batarya seçeneği ile cihaz 7 saat 3G görüşme, 6 saat 3G sörf, 10 saat WiFi sörf ve 300 saat bekleme süresi sunuyor. Arka kamerası 5 Megapiksel çözünürlüğüne arttırılan cihazın kamerası LED desteği ile birlikte güçlendirilmiş.

Yeni iPhone 4; WiFi, GPS, Bluetooth, UMTS ve GSM bağlantılarını bünyesinde barındırırken, çelik yüzeyini ve ekranını de çizilmeye dayanıklı olarak tasarlamış. Daha önce mikroskop görüntüleri ortaya çıkan ekran çok yüksek çözünürlüğe sahip olarak hazırlanmış. 960'a 640 piksel çözünürlük ve 326 piksel-inç oranı ile yüksek DPI sunan ekran bu kalitesi ile birlikte çok daha göze hoş gelir görüntüler oluşturacak gibi duruyor.

iPhone 4'ün 16 GB belleğe sahip modeli 199 dolara, 32 GB belleğe sahip modeli ise 299 dolara satılacak. Bu fiyatlar AT&T üzerinden alımlarda ve 2 yıllık kontrat ile geçerli olacak. Kontratı 2010'da dolanlar yükseltme yapabilecek. 24 Haziran'da satışa çıkacak olan cep telefonu için ön siparişler 15 Haziran'da başlıyor. Amerika, Fransa, Almanya ve İngiltere'de satışa sunulacak olan telefon, 2010 sonuna kadar 88 ülkede daha satışa çıkacak.

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu
Popüler Sayfalar:
Son Ziyaretler:
Coğrafya Sitesi Matematik Sorusu Türkçe Sitesi