Küçük bir zenci çocuk, şehrin lunaparkında bir satıcının elindeki balonları seyredalmıştı. Her renk ve her biçimde balonlar ışıl ışıl parlıyordu.

Derken, birdenbire kırmızı bir balon kazara bağlandığı yerden kurtularak havada uçtu, uçtu ve nihayet seçilemeyecek kadar yükseldikten sonra gözden kayboldu.

Bu manzarayı seyretmek için öyle bir insan kalabalığı toplanmıştı ki, satıcı, bir tane daha bırakmanın iyi bir reklam olacağını düşünerek havaya parlak bir sarı renkte bir balon daha bıraktı. Arkasından bir tane de beyazını çözdü.

Küçük zenci, büyük bir hayranlık içerisinde, ardı ardına uçan rengarenk balonları seyrettikten sonra,"Baloncu amca,"dedi. "Acaba bir de siyah renkli bir balon bıraksanız, ötekiler kadar yükselir mi?"

Baloncu adam, anlayışlı bir bakışla çocuğa tebessüm ederek, siyah renkli bir balonu da bıraktı ve "Yavrum," dedi. "Bizi yükselten dışımızdaki renk değil, içimizdeki cevherdir."

Kategoriler:
Önceki
Önceki Konu:
Korku

Yapılan Yorumlar

Henüz kimse yorum yapmamış.

Bu sayfada yer alan bilgilerle ilgili sorularınızı sorabilir, eleştiri ve önerilerde bulunabilirsiniz. Yeni bilgiler ekleyerek sayfanın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapın

Güvenlik Kodu
Popüler Sayfalar:
Son Ziyaretler:
Coğrafya Sitesi Matematik Sorusu Türkçe Sitesi